Zielonogórski Ośrodek Kultury

Zielonogórski Ośrodek Kultury powstał w 1974 roku z połączenia Miejskiego Ośrodka Kultury i Poradni Kulturalno-Oświatowej. Jesteśmy samorządową instytucją kultury, której organizatorem jest Miasto Zielona Góra, zakres naszej działalności to szeroko rozumiane upowszechnianie oraz promocja kultury. Siedzibą Zielonogórskiego Ośrodka Kultury jest budynek amfiteatru przy Festiwalowej 3 w Zielonej Górze, położony w malowniczej przestrzeni Parku Piastowskiego, powstały na miejscu istniejącego jeszcze przed wojną „teatru leśnego”.

ZOK-owa rodzina powiększyła się o filie, znacząco rozszerzając tym samym swoją podstawową misje. W 2015 roku powstało Centrum Nauki Keplera w postaci dwóch instytucji – Planetarium Wenus oraz Centrum Przyrodniczego. Dzięki wsparciu ludzi nauki szybko powiększyliśmy kadrę o kompetentnych specjalistów oraz rozpoczęliśmy przygodę nie tylko z kulturą, ale również z nauką.

W 2018 roku otwarta została również filia Zielonogórskiego Ośrodka Kultury w Pałacu w Starym Kisielinie. Jej misja znacząco pokrywa się z misją instytucji „matki” i tu mamy kolejne pole do działania wynikające z zabytkowego charakteru tego miejsca, co daje nowe możliwości.

Czynne od poniedziałku do piątku 8:00 - 16:00. Dodatkowo na godzinę przed koncertem.