Kręgielnia Magma

W kręgle może grać praktycznie każdy. Zasady tej gry są niezwykle proste i może, dlatego cieszą się one wciąż rosnącą popularnością. Kręgle, jako że można w nie grać zarówno w pojedynkę, jak i grupowo, są doskonałą formą spędzania wolnego czasu – samemu, lub w gronie przyjaciół, znajomych, członków rodziny.
Celem każdego gracza jest strącenie za pomocą kuli wszystkich 10 kręgli. Rozgrywka składa się z dziesięciu kolejek, a każda kolejka  z maksymalnie dwóch rzutów. Tylko w ostatniej, dziesiątej kolejce, możliwe są maksymalnie trzy rzuty. Za każdy strącony kręgiel gracz otrzymuje jeden punkt. Maksymalnie może otrzymać ich 10 w jednej kolejce. Jeśli gracz w pierwszym rzucie strąci wszystkie kręgle, lub uda mu się to za drugim razem otrzymuje dodatkowe punkty.
Gra w kręgle ma również swoje charakterystyczne słownictwo. Strącenie wszystkich kręgli w pierwszym rzucie nosi nazwę strike, natomiast w dwóch – spare. Jeśli graczowi nie uda się strącić żadnego kręgla, nie dostaje punktów, a taki rzut nazywa się miss. Sytuację, w której gracz strąci kręgle w pierwszym rzucie tak, że trudno będzie zbić pozostałe kręgle, nazywa się split. Natomiast tzw. faul ma miejsce w przypadku przekroczenia przez gracza linii spalonego.
Maksymalnie w jednej rozgrywce można zdobyć 300 punktów.
Do gry używa się okrągłej kuli o obwodzie 27 cali i wadze nie większej niż 16 funtów (7,2 kg). Każdy kręgiel ma 15 cali wysokości, 4,72 cali szerokośći i waży od 3 funtów 6 uncji do 3 funtów 10 uncji.
Kule używane do gry w kręgle, ze względu na ciężar, rozstaw i rozmiar otwarów na palce, dzieli się na trzy kategorie: dziecięce: 6-8, damskie: 9-11 i męskie: 12-16.
 

Aktualne oferty partnera