Salon marek dżinsowych Levi's Peppe Jeans Tom Taylor

13 marca 2015 roku w galerii Focus Mall Zielona Góra otwarty został salon marek dżinsowych Levi's & Lee Cooper. Jest on urządzony na 117 mkw. powierzchni na I poziomie w sąsiedztwie sklepów Home&You oraz Diverse.
Nasi klienci mogą kupić w Focus Mall legendarne spodnie „lewisy”, ale także inne ubrania oferowane przez marki m.in.: kurtki, bluzy, sukienki, czy koszule. Dżinsy nigdy nie wychodzą z mody, a obecnie święcą triumfy jako jeden z najgorętszych trendów sezonu  Zapraszam więc na zakupy do nowego salonu.
Historia marki Levi Strauss& Co zaczęła się w 1872 roku. Jacob Davis, krawiec z Reno (w stanie Newada) i Levi Strauss, emigrant z Europy, założyli firmę, która szyła i sprzedawała mocne spodnie robotnikom pracującym m.in. na farmach i przy przepędzaniu bydła. Tak narodziła się legenda marki, którą utrwaliły hollywoodzkie westerny. Obecnie firma posiada ponad 500 salonów w 110 krajach.

Korzenie marki Lee Cooper sięgają 1908 roku, gdy emigranci z Litwy Morris Cooper i Louis Maister założyli w Londynie firmę produkującą odzież roboczą. Po I wojnie światowej Louis Maister zdecydował się odejść, Morris Cooper zaczął zaś specjalizować się w szyciu kurtek i spodni dżinsowych. Dynamiczny rozwój firmy nastąpił po II wojnie światowej.